Výroba domácích vánočních ozdob

Návod pro všechny kdo nemají rádi vánoční ozdoby, které jsou vyráběny pro velké množství lidí a raději si doma vyrobí něco originálního. Tentokrát si vyrobíme domácí ozdoby na vánoční stromeček z ořechových skořápek. Výroba domácích vánočních ozdob je skvělou zábavou jak trávit večery během téhle doby.

K výrobě vánočních ozdob budeme potřebovat:

  • Ořechové skořápky
  • Barevný sprej
  • Provázek
  • Vatu
  • Vyšívací plátno + bavlnky (případně barevnou látku)
  • Jehlu, nit

Skořápky

Nejprve si nachytáme skořápky. Opatrně vyloupneme ořechy ze skořápek, aby nám zůstala vždy polovina skořápky celá, neporušená. Skořápky vyčistíme od zbytku obalů a venkovní špíny. Pokud budeme chtít nechat skořápky v přírodní barvě, je dobré namočit v savu, aby zůstaly skořápky pěkné na pohled. Poté usušíme na topení.

Další variantou je, že skořápky nastříkáme barevným sprejem (bílý, zlatý, stříbrný). Každý si vybere podle vlastního uvážení. Stačí nastříkat venkovní stranu. Necháme barvu zaschnout.

Výplň skořápek

Vyšijeme si na vyšívací látku vzor, který se nám velikostně vejde do ořechové skořápky. Vystřihneme vzor z látky. Necháme si kolem vzoru z každé strany alespoň 5 cm. Vzniklý výstřižek vycpeme vatou a zadní část přišijeme k sobě. Vznikne nám vatová kulička s vyšitým motivem na přední straně. Na kuličku přišijeme očko, za které bude dekorace pověšená.

Kromě vyšívané varianty můžeme použít barevnou látku, která se nám bude líbit (např. s motivem vloček). Z této látky vytvoříme vatovou kuličku. Přišijeme očko na pověšení.

Následně vatovou kuličku vložíme do ořechové skořápky. Upravíme pohledovou stranu. Výroba domácích vánočních ozdob je u konce. Nyní můžeme ozdobit vánoční stromeček svou originální ozdobou. Konečný výsledek může vypadat například jako na obrázku dole.

Výroba domácích vánočních ozdob

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *