Top 10: Nejopuštěnější místa na světě

Strašidelné a prázdné.Trochu apokalyptické ale i přesto je na opuštěných místech přeci jen něco překrásného a lákavého. Hodiny přestaly tikat, nikde není ani noha. Pouze nasáváte atmosféru opuštěného místa bez života. Čtěte dál a poznejte nejopuštěnější místa na světě, která vás okouzlí.

1. Stanice Canfranc, Španělsko

Mezinárodní vlaková stanice Canfranc, ve španělské Huesce, stále zanechává majestátní dojem. Jednalo se o jednu z nejnavštěvovanějších vlakových stanic v Evropě a druhou největší v roce 1928. Secesní dvoupatrová budova, která svým vzhledem připomíná Titanic, byla uzavřena, když roku 1970 vykolejil nákladní vlak na francouzském úseku mostu a vážně poškodil konstrukci. Trať nebyla opravena, neboť v tu dobu probíhala válka a země se zmítala v období krize.

2. Hotel Goricina, Chorvatsko

Bougainvillea a Jaderské moře obklopují tento opuštěný hotel na chorvatském pobřeží. Hotel Goricina byl kdysi luxusním hotelem v jugoslávském vojenském letovisku, který byl zničen v chorvatské válce za nezávislost, spolu s řadou dalších hotelů.

3. Geamana, Rumunsko

Kdysi překrásná rumunská vesnice, Geamana, nyní jen skládka toxického odpadu. V 70. letech minulého století, když začala těžba mědi ve vesnici Geamana na rumunském venkově, vytvořila tím obrovské množství toxického odpadu. Proto byla nařízena úplná evakuace. Přestože město bylo zaplaveno umělým jezerem, které hraje mnoha barvami, a spoustou toxického odpadu, stále můžete vidět, jak se skrze toto znečištění tyčí věž bývalého kostela, který stával na kopci.

4. Beelitz, Německo

Děsivé, ale veselé. Zdi natřené nebesky modrou barvou a spletitá okna oblých tvarů. Opuštěná budova připomínající továrnu na čokoládu Willyho Wonky fungovala v 19. století jako vojenská nemocnice. V 90. letech minulého století bylo toto místo opuštěno po tom, co se sovětské síly stáhly z německého území.

5. Resort Grossinger, New York

Z pohledu na jeho současný stav byste nikdy netypovali, že Hotelový Resort Grossinger, ve městě New York, býval luxusním víkendovým útěkem pro mnoho bohatých a slavných lidí, a nejen pro ně. Ve svém rozkvětu byl velice podobný komplexu ve filmu Hříšný Tanec. Někteří dokonce říkají, že Grossinger byl inspirací tohoto filmu. V roce 1986, v důsledku hospodářského úpadku ve městě, byly však jeho dveře nadobro zavřeny.

6. Kennecott, Aljaška

Zahalené v mlze a kráse podzimního listí jsou, v Aljašské divočině, doly Kennecott a okolní město stejně tak strašidelné, jako opuštěná pila v městečku Twin Peaks. Město Kennecott kdysi vzkvétalo populací horníků, kteří zde těžili měď, a jejich rodinami. Když koncem třicátých let minulého století vyčerpaly zdroje, tak všichni obyvatelé města uprchli, s výjimkou jedné tříčlenné rodiny. Ta držela hlídku nad tímto významným místem až do padesátých let minulého století, kdy nakonec také odešla pryč.

nejopuštěnější místa na světě

7. Craco, Itálie

Přesto, že toto město existuje od roku 540, většina místních obyvatel byla evakuována během 20. století v důsledku výrazného poklesu zemědělství, sesuvu půdy v roce 1963 a povodně v roce 1972. Nyní je toto starobylé místo tak významné, že dokonce posloužilo k natáčení filmů jako je Umučení Krista.

8. Chrám Santiago, Mexiko

Sucho v jižním Mexiku způsobilo, že hladina vody klesla přibližně o 24 metrů. Tyto okolnosti dovolily, aby se objevil 450 let starý a opuštěný katolický chrám, který se pod vodou skrýval. Ohromující, přesto však děsivá připomínka toho, že věci nejsou vždy tak, jak vypadají. Nutno dodat, že tento chrám byl opuštěn kvůli epidemii, která se v této oblasti šířila v letech 1773 až 1776.

9. Hrad Miranda, Belgie

Tato pohádková stavba v Belgii byla postavena v roce 1866 a měla být honosným letním sídlem. Návrhář však, v roce 1907, před jejím dokončením zemřel. Během druhé světové války ji dobyli nacisté a sloužila jim, jako letní tábor po dobu 20 let. Nakonec, v roce 1991, byla opuštěna, protože byla příliš náročná a nákladná na údržbu.

10. Hotel de Salto, Kolumbie

Tento kolumbijský hotel byl otevřen v roce 1928 a byl zaměřen převážně na turisty, kteří do této oblasti jezdili na vyhlídku na vodopád. Zatím co dříve byl hotel často plně obsazený a rušný, dnes zeje prázdnotou a patří mezi nejopuštěnější místa na světě. Začátkem 90. let byl uzavřen a dnes stojí na vrcholku hor opuštěný. Mnoho lidí věří, že uvnitř dokonce straší. A co vy? Zkusíte se o tom přesvědčit na vlastní kůži?

Tohle je náš výběr, ve kterém jsme Vám představili krásné a zároveň nejopuštěnější místa na světě. Čtěte také 5 tipů kam vyrazit na výlet!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *