První tetování, co, kdy, jak a proč?

Rozhodli jste se jít na první tetování, ale nevíte, co a kam si nechat vytetovat, bojíte se bolesti a zajímá vás, co bude následovat? Jaké omezení čerstvé tetování přináší? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Akorát včera jsem se vrátila ze svého třetího tetování a ráda bych předala nějaké rady a tipy. Také bych ráda všechny uklidnila, co se týče bolesti a zdůraznila, jak o tetování poté pečovat. 

Kam se nechat dát první tetování?

První tetování

Míst na tetování máte po celém těle hodně. Při rozhodování je důležité zvážit pár faktorů, dle kterých se poté můžete rozhodnout. 

  • vaše povolání

Zjistěte, zda můžete s tetováním vykonávat vaší práci. Spousta pozic zakazuje mít viditelné tetování. V takovém případě je poté nutné zvolit místo na těle, které lze překrýt oblečením. nedoporučuji si dělat tetování po celé ruce, tedy rukávy či mít tetování na předloktí nebo na krku. Dámy by měly brát také v potaz fakt, že nosí výstřihy, a proto bych nevolila také poprsí jako místo k prvnímu tetování či klíční kosti. 

  • bolest

Míra bolesti je rozdílná podle míst na těle. Nejvíce bolestivé jsou místa, kde jsou velmi viditelné kosti. Proto pokud se bojíte bolesti, nezačínejte s tetováním na žebrech, krku, klíčních kostech či zápěstí. 

Nejméně bolestivá místa jsou na zádech, ramena a také zadek. 

Kdy je vhodné jít na tetování?

Termín a doba, kdy půjdete na tetování je na vás. 

Avšak po tetování vás čeká jisté omezení, například je dobré omezit slunce a opalování se. Proto většina lidí volí právě tetování na podzim a v zimě. Také bych nedoporučovala chodit na tetování těsně před dovolenou a výlety. 

Jak pečovat o tetování?

První tetování

Tetování vám tatér zprvu zakryje fólií, kterou je třeba po pár hodinách sundat a nechat tetování větrat. První den bych nedoporučovala mít, snažte se popřípadě pouze omýt čistou vodou a opatrně osušit hadrovými utěrkami nebo ubrousky. 

Následující dny mažte hojivou mastí (Bepanthenem) alespoň třikrát denně. Mažte do té doby, než se vám tetování zahojí. 

Omezení spojená s čerstvým tetováním

Po tetování vás bohužel čeká pár omezení, se kterými je třeba počítat.

  • slunce

Prvním a nejdůležitějším omezením je právě slunce a opalování se.

Snažte se co nejdéle vyhýbat přímému slunečnímu svitu. Pokud se rozhodnete pro opalování, místo s tetováním zakryjte. 

  • čistota

Snažte se také udržovat tetování čisté. To platí zejména pro ty, kteří mají práci ve špinavém a prašném prostředí. V takovém případě mějte tetování zakryté, aby se nedostalo do kontaktu s prachem a špínou. 

  • sport

Doporučuje se také dát si pár dní volno od sportu a tréninků. 

U sportu záleží, jak velké, a kde tetování máte. Pokud máte pouze malé tetování na místě, které není přímo na svale, nemusíte se bát. Pauzu by si měli dát hlavně ti, kteří mají velká tetování na místech, které se při sportu a silových trénincích zapojují a mohlo by to tetování poškodit.

A nezapomeňte, jakmile jednou začnete, neskončíte u jednoho! Přečtěte si také článek jak si vybrat tatéra!

Jeden myslel na “První tetování, co, kdy, jak a proč?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *