Proč je Apple jedničkou na trhu?

Každý jistě zná společnost Apple a její produkty. Co společnost dělá výjimečnou? Proč je právě společnost Apple jedničkou na trhu? Na to vše se podíváme v dnešním článku. 

Apple má příběh

Jedním z hlavních důvodů, proč je společnost Apple světoznámá a tolik žádaná, je její příběh. Lidé milují produkty a společnosti, které mají silný příběh, což společnost Apple má. 

Společnost Apple byla založena Stevem Jobsem, který to neměl zpočátku vůbec lehké. Díky silné víře a vizi dosáhl svých cílů a vytvořil společnost Apple. Cesta byla trnitá a trvalo dlouho než prosadil své nápady a celou společnost. Lpěl na každém detailu, což je také vidět na produktech, které jsou vždy dotaženy do posledních detailů. 

Společnost Apple je symbolem, že stačí mít vizi, vytrvat a vše je možné. Steve Jobs zakládal celou společnost doma v garáži a podívejte se, kam to dotáhl. 

Ne nadarmo se říká, že příběh prodává. 

Prestiž

Apple má prestiž

Nejen díky příběhu, ale také díky kvalitě, si společnost Apple získala vysoké postavení na trhu. Produkty jsou vždy kvalitní, cenově vyšší, což dodává na celé prestiži. 

Zkrátka ten, kdo si může dovolit produkt od této společnosti, už něco znamená a to dodává na síle této společnosti. Produkt od této společnosti vám zajistí nejen kvalitu, ale také jisté postavení ve společnosti a rázem se budete cítit úspěšnější. 

Určitě sami uznáte, že například na obchodní schůzce, bude lépe vypadat ten, který má Macbook s iPhonem a Apple watch na ruce než někdo, kdo má produkty od méně známé značky. Což je dalším důvodem, proč si lidé často kupují právě produkty od společnosti Apple.

Navíc každý pozná, že se jedná o počítač či telefon od této společnosti. Apple má jasný, jednoduchý a elegantní design, který je snadno rozpoznatelný a každý tedy ví, o jakou značku se jedná. 

Design

Apple sází na jednoduchý desing

Jak už jsem zmiňovala výše, design je také důvodem, proč si lidé často pořizují produkty od společnosti Apple. 

Apple klade důraz na jednoduchost, eleganci a luxusní vzhled. Vybírat můžete vždy pouze z pár barev, ze kterých si však vybere každý. Jedná se většinou o barvy jako zlatá, stříbrná, šedá, černá či bílá. 

Nemusíte si tedy lámat hlavu s výběrem z nepřeberného množství barev a typů, protože společnost každým rokem nabízí novou řadu produktů, kdy ale vydá pouze pár výše zmíněných barev a jen pár typů, což usnadní váš výběr.

Jednoduchost a kvalita

Produkty jsou vždy kvalitní a svou kvalitou dosahují vysokých příček. Můžete se těšit z nejnovějších aktualizací, takže se nestane, že váš kolega s konkurenční značkou bude mít nějakou funkci navíc. 

Ovládání je jednoduché, vše je přehledné a veškeré produkty můžete spárovat, a tak si ulehčit práci. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *