Péče o pleť- 4 nejdůležitější pravidla

Nemáte čas na intenzivní péči o pleť? To vůbec nevadí, neboť i se základní péčí můžete dosáhnout perfektních výsledků a skvěle vypadající a hladké pokožky. Avšak je třeba bezpodmínečně dodržovat několik pravidel, jejichž seznam jsme si pro vás nachystali na následujících řádcích. Správná péče o pleť podpořená zdravým životním stylem pak může pomoci s oddálením přirozeného stárnutí a zabránit celé řadě kožních problémů. 4 nejdůležitější pravidla v péči o pleť

1) Chraňte svou pleť před sluncem

Péče o pleť
zdroj obrázku: Blesk.cz

Jedním z nejdůležitějších pravidel péče o vaši pokožku je její ochrana před sluncem. Dlouhodobé vystavení slunci může způsobovat vrásky a také zvyšuje riziko rakoviny kůže. Pokaždé, když půjdete na slunce, tak použijte opalovací krém se SPF faktorem minimálně 15. Ten aplikujte každé dvě hodiny, nebo vždy po plavání. Ideálně se vyhýbejte slunci mezi 10. a 16. hodinou, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější.

2) Vyhněte se kouření

Kouření se zapříčiňuje o to, že vaše pokožka vypadá starší a přispívá k tvorbě vrásek. Pravidelné kouření rovněž zužuje malé krevní cévy v nejhlubších vrstvách kůže, což snižuje průtok krve a způsobuje blednutí pokožky. Taktéž poškozuje kolagen a elastin – vlákna, jež dodávají vaší pokožce sílu a pružnost.

3) Péče o pleť je každodenní aktivita, přistupujte k ní svědomitě

Každodenní péče se může na vaší pleti negativně podepsat. Proto je k ní potřeba pokaždé přistupovat co možná nejšetrněji a nejzodpovědněji. Například omezte dlouhé koupele v horké vodě, ty totiž smývají přirozenou ochrannou vrstvu z vaší pleti a ta je díky tomu mnohem náchylnější k různým infekcím. Dále pokaždé, když ucítíte, že je vaše pokožka suchá, tak na ni použijte hydratační krém, jenž vyhovuje vašemu typu pleti.

4) Jezte zdravou stravu a hodně pijte

Pleti svědčí konzumace ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a potravin s vysokým obsahem bílkovin. Byť přesná souvislost mezi stravou a tvorbou akné zatím nebyla objasněna, tak jedno je jisté – doplňky stravy z rybího oleje brání tvorbě akné a pomáhají vaší pleti vypadat mladší. I ty tedy můžete zařadit do svého jídelníčku. Pití velkého množství vody pak napomáhá udržovat pokožku hydratovanou a zdravě vypadající.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *