Naplánujte si last minute zájezd s předstihem

Pokud patříte mezi ty, kteří mohou na dovolenou odjet na poslední chvíli, nebo jen čekáte na výhodnější cenu zájezdu, můžete snadno pořídit dovolenou na tzv. last minute. Last minute zájezd se u nás v posledních letech těší velké oblibě, a lze je naplánovat i s předstihem. 

Naplánujte si last minute zájezd chytře a s předstihem

Naplánujte si svůj last minute zájezd
Naplánujte si svůj last minute zájezd

Last minute zájezd, jak už z názvu vyplývá, je odjezd nebo odlet na dovolenou tzv. na poslední chvíli. Zbývá posledních pár volných míst v letadle či hotelu, proto cena zájezdu poklesne. Někdo takhle řeší dovolenou každý rok, někdo naopak chce mít jistotu předem a dovolenou si zajistí s předstihem.

S předstihem lze ale také naplánovat last minute zájezd. Při správném výběru tak můžete ušetřit nemalé peníze a užít si za ně plnohodnotnou dovolenou s pocitem, že jste neutratili zase tak moc peněz, a ušetřené peníze můžete utratit přímo v destinaci.

Vyberte si termín a hotel

vyberte si včas termín a hotel
Vyberte si včas termín a hotel

Důležité je zvolit si jako první období, ve kterém budete chtít na dovolenou jet. Vyplatí se najít si termín mimo hlavní sezónu, tam bude větší pravděpodobnost, že zájezd za výhodné peníze seženete. Neplánujte si však přesný termín, stačí horizont například čtrnácti dní, ve kterých budete mít možnost na dovolenou vyrazit. Záleží také na délce pobytu, pokud vám stačí sedmi či osmidenní pobyt, je čtrnáctidenní horizont optimální.

Předem si vyberte hotely ve vybrané oblasti. Usnadní vám to následné hlídání cen. Pokud budete chtít vyrazit například v listopadu do Egypta (ano, teploty jsou zde stále v tuto dobu příznivé), najděte si podle recenzí nejlépe hodnocené hotely v této oblasti. Nikdy neuvažujte o hotelu, který má hodnocení méně než 8 z 10! Vyberte si třeba tři hotely, které se vám líbí a mají dobré hodnocení.

Potom už jen postupně hlídejte ceny a čekejte na výhodnou nabídku. Vyplatí se sledovat i německé cestovní kanceláře, zpravidla nabízejí lepší ceny a hlavně lepší ubytování v hotelu. Nemusíte ani umět německy, nabídky německých cestovních kanceláří jsou běžně k dispozici u českých „přeprodejců“ jako je Invia nebo Student Agency.

Užijte si dovolenou na maximum za výhodné peníze

Dovolenou si tak můžete užít na maximum, a za dobré peníze. Navíc máte dostatek času na výběr vhodného a ověřeného hotelu, kde si svůj pobyt užijete a nebudete muset řešit nějaké nepříjemnosti, které mohou nastat, pokud sáhnete po last minute zájezdu bez dostatečného prověření ubytovacího zařízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *