Letní detox: Okurková limonáda

Okurková limonáda je mimořádně zdravý nápoj, který si můžete snadno připravit i doma. Má malé množství kalorií a může být použit jako doplněk stravy, nebo dokonce k léčbě některých zažívacích potíží.

Okurka má močopudné a detoxikační vlastnosti. Okurkovou šťávu můžete pít jako prevenci před zavodněním, ale také v rámci detoxikační diety k snadnějšímu odstranění toxinů nahromaděných v těle.  Příprava této ochucené vody je nejpohodlnějším způsobem, jak zajistit našemu tělu veškerý přínos vitamínů a minerálů, které jsou v této fantastické zelenině.

Recept

Okurková limonáda
Okurková limonáda

Příprava okurkové je velmi jednoduchá, a lze ji připravovat denně nebo párkrát do týdne.

Budete potřebovat:

1 střední okurka

2 litry vody

Příprava:

Důkladně okurku omyjte, ořízněte její konce, trochu ji oloupejte. Nakrájejte ji na úzké plátky. Plátky okurky vložte do karafy vody a nechte ji alespoň hodinu odpočívat. Poté ji můžete pít. Limonádu můžete dochutit limetkou a ozdobit mátou.

Okurková limonáda má výhody:

obrázek Okurková limonáda
Okurková limonáda

Prevence celulitidy: Okurka hraje zásadní roli v prevenci celulitidy a zadržování vody. Konzumace okurek a okurkové vody, obzvláště během dnů menstruačního cyklu, je vynikajícím spojencem, který eliminuje klasický otok způsobený toxiny, které jsou ucpané přebytečnými tekutinami a hromadí se v různých oblastech těla.

Pomáhá snižovat krevní tlak: Okurky jsou bohaté na antioxidanty, protizánětlivé látky a látky s nízkým obsahem sodíku, což pomáhá udržovat normální krevní tlak.

Podporuje hubnutí: Okurková limonáda vám dodá pocit sytosti, tím pádem budete méně jíst. Je však důležité poznamenat, že ochucená voda nemůže nahradit racionální stravu, ale spíše snížit nadměrnou konzumaci jídla z rychlého občerstvení a sladkých nápojů.

Je zdrojem vitamínů a minerálů:  Okurková voda posílí váš imunitní systém. Díky vitamínu C bude navíc vynikající k prevenci nachlazení a chřipky.

Zlepšuje zdraví dásní: Okurka má schopnost zklidnit a osvěžit vaše dásně díky fytochemikáliím, které tato zelenina obsahuje. Dodá vám svěží a příjemný dech.

Máte rádi okurkovou limonádu? Dejte nám vědět dole v komentářích!

Jeden myslel na “Letní detox: Okurková limonáda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *