Proč začít den ledovou sprchou

Počasí se každým dnem otepluje a nahrává všem, kteří se rozhodli začít každé ráno se studenou sprchou. Ledová sprcha je přeci jen jednodušší, pokud je venku tepleji než v zimních chladných dnech. Pokud jste ještě s tímto zvykem nezačali, možná po přečtení tohoto článku zvážíte zařazení ledové sprchy do svých ranních rutin. Sprchování ledovou vodou má hned několik přínosů pro zdraví a pozitivně ovlivní váš den.

Skvělý start dne

Jednou z výhod a jedním z důvodů, proč začít den ledovou sprchou, je právě pro lepší nastartování dne. Ledová sprcha vás nakopne mnohdy více než šálek kávy, nabudí vás a probudí. Budete tak lépe připraveni na celý den a budete se cítit energičtěji. Kromě dodání energie, vám také sprchování ledovou vodou dodá kuráž a budete na sebe pyšní, že zvládáte výstup z komfortní zóny.

Zlepšení imunity

Ledová sprcha a její výhody
Ledová sprcha a její výhody

Ledová voda po ránu také zlepšuje imunitu. Pokud vytrváte, s postupem času budete budovat pro své tělo lepší imunitu a lepší obranyschopnost. Navíc nyní, kdy je venku tepleji, vám nehrozí nachlazení. Lepší a silnější imunitu využijete na podzim a v chladnějších dnech, kdy si budete děkovat, že jste začali už na jaře.

Otužování

Díky sprchování v ledové vodě se postupem času budete také více otužovat. Jednoho dne budete více otužilí a chladné dny a chladná rána pro vás nebudou představovat problém.

Zdraví

Ledové sprchy také zlepšují celkově zdraví. Zlepšují cirkulaci krve a mají na svědomí lepší fungování kardiovaskulárního systému. Dále si díky sprchování a hlubokému dýchání zlepšíte plíce a okysličíte tělo. Ledová voda vám pomůže nejen zevnitř, ale také zvenku. Zlepšuje stav pleti a pokožky, může pomoci odbourat akné. Pokud zvládnete také mytí vlasů, vaše vlasy získají větší lesk.

Metabolismus, regenerace a hubnutí

Ledová sprcha podle jistých výzkumů také pozitivně ovlivňuje metabolismus, regeneraci a hubnutí. Je samozřejmostí, že pro lepší postavu vám sprchy ledovou vodou nestačí. Pokud ale žijete a stravujete se zdravě, zařazujete pravidelné silové tréninky, běháte či děláte jiný sport je ledová sprcha skvělou podporou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *