Jaké dárky pořídit na poslední chvíli?

Důvodů, proč mnozí lidé nechávají nákup dárků na poslední chvíli, je pochopitelně celá řada. Bez ohledu na konkrétní příčinu se však všichni do jednoho poté potýkají se situací, kdy mají k pořízení dárků pro své blízké velmi omezený čas. Řešení však existuje, pojďme se podívat na tipy na dárky, které lze sehnat klidně až na poslední den.

1) Dárkový poukaz

Ten, kdo nechce darovat pouze peníze, může zkusit vsadit na dárkový poukaz. V současnosti lze pořídit dárkový poukaz snad do každého obchodu nevyjímaje supermarkety, drogerie, lékárny, parfumerie či obchody s oděvy a obuví.

Výhodou je dnes již rozšířená možnost nákupu poukazu přes internet, lze jej tak sehnat doslova na poslední chvíli, stačí jen provést platbu online a mít po ruce tiskárnu. Obdarovaný si pak může v požadované sumě (na výběr bývá více variant) vybrat přesně to, po čem touží.

2) Poukaz na zážitek

V posledních letech jsou takřka hitem nejrůznější zážitky. Výběr je rok od roku pestřejší, nechybí adrenalinový tandemový seskok padákem, romantická projížďka na koni, letecký simulátor, fotografický kurz či relaxační wellness pobyt. Na své si zkrátka přijde úplně každý bez ohledu na pohlaví, věk a zájmy.

Pokud si nejste jisti volbou konkrétního zážitku, také v tomto případě je ideální dárkový poukaz, kdy si dotyčný sám vybere, který zážitek chce absolvovat.

3) Vstupenky na kulturní akci

Jaké dárky pořídit na poslední chvíli?

Zajímavou alternativou mezi „vánočními dárky na poslední chvíli“ je nákup vstupenek na konkrétní kulturní akci. Tentokrát by měl však již ten, kdo dar pořizuje, znát vkus svého blízkého. Pak už jen stačí projít nabídku kulturních akcí a vybrat tu pravou. Může jít například o vstup na muzikál, koncert populární kapely nebo festival.

Pamatujte na to, že v tomto případě je lepší koupit vstupenky hned dvě. Může se totiž stát, že obdarovaný nebude chtít jít na akci sám a sdílený zážitek je vždy silnější.

4) Hotovost

Ti, kteří nestihli zavčas nakoupit vánoční dárky nebo nepřišli na co, co konkrétního dotyčnému pořídit, často darují jednoduše peníze. Většinou vložené do obálky s nadepsaným jménem toho, kdo bude obdarovaný, případně zabalené kreativně (například zarámované jako obraz, uložené v tradičním prasátku a podobně).

Ruku na srdce, peníze sice nejsou nikterak nápaditým darem, ale komu by se nehodily? V tomto případě se zkrátka snad ani nelze splést a hotovost pod stromečkem potěší, ač nepřekvapí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *