Jak vylepšit svůj Instagram a stát se zajímavějším pro sponzory

Máte již založený profil na Instagramu a rádi byste díky němu získali spolupráce a pár korun navíc? Baví vás sociální sítě, ale nevíte si rady, jak získat atraktivní profil pro potencionální sponzory?  V dnešním článku se dozvíte, jak vylepšit svůj Instagram a díky tomu získat nabídky spolupráce. Také zjistíte, že počet sledujících již nehraje tak významnou roli jako tomu bývalo. Dozvíte se, co firmy zajímá při výběru svých ambassadorů a jaké faktory hrají roli při výběru. 

Jak vylepšit svůj Instagram?

První se podíváme na pár tipů a kroků, díky kterým zlepšíte svůj profil na Instagramu. Díky lepšímu profilu poté snáze získáte sledující, zájem a také spolupráce. 

Buďte originálem

Jak vylepšit svůj Instagram

Lidé hledají zajímavé profily a také v dnešní době roste zájem o autentické profily. Málokoho zajímá vyšperkovaný profil s fotkami, kde retuš přímo bije do očí a život na něm je jako z pohádky. Lidé zajímá opravdový život. Nekopírujte ostatní a buďte sami sebou. 

Samozřejmě tím není myšleno, abyste sdíleli kdejakou nepodstatnou fotku, neupravovali se před focením a fotky nijak neupravovali. Svůj profil mějte postavený na kvalitních a hezkých fotkách, které občas proložte například vtipným instastories z běžného života a ukažte, že také vy máte problémy. 

Najděte si svůj styl a snažte se předávat nějakou hodnotu. Lidé vás kvůli dokonalému životu nebudou sledovat dlouho. Najděte si takový styl, který opravdu žijete a díky tomu inspirujte ostatní se stejnými zájmy. 

Pokud se věnujete zdravému životnímu stylu, sdílejte to. Pokud máte rádi domácí mazlíčky, sdílejte je. Staňte se inspirací a sdílejte takové fotky a informace, které budou mít přidanou hodnotu. 

Tipy

  • Najděte si svůj styl a sdílejte to.
  • Nikoho nekopírujte. 
  • Sdílejte reálný život. 

Slaďte si svůj profil

Zkuste si sladit svůj profil tak, aby vám ladily fotky k sobě. 

Můžete si najít jakýkoli preset například v Lightroomu, což je aplikace, která vám usnadní práci a úpravu s fotkami. Upravený profil, který bude mít sladěné fotky, zapůsobí na první dojem lépe. A jistě víte, že první dojem je důležitý.

Konzistence a vytrvalost je klíčová

Toto je klíčové, pokud chcete vybudovat profil, který bude stabilní a bude mít skvělé sledující.

Nic není hned. To platí také u bodování profilu na Instagramu. Nečekejte, že vás sledující přibudou přes noc. Navíc ani nechtějte, aby vás lidé začali sledovat ze dne na den jen za účelem například polonahých fotek. Takoví sledující nebudou pro vás žádným přínosem. 

Sdílejte každý den a buďte konzistentní. Uvidíte, že vytrvalost a konzistence ponese své ovoce.

Není sledující jako sledující

Dříve to možná platilo, v dnešní době ale počet sledujících nehraje takovou roli.

Spousta lidí má profil, který sleduje x tisíc sledujících, ale přesto nemají žádné spolupráce. Čím to je? Firmy nehledí na číslo s počtem sledujících, ale na míru zapojení. 

Pro firmy a sponzory je zajímavější profil, který má sice méně sledujících, ale sledující jsou aktivní, mají s majitelem profilu vytvořený jakýsi sociální vztah a reagují. Pokud má však někdo pouze sledující za účelem vysokého čísla, ale u fotek ani na instastories mu reaguje stěží procento, nebude pro firmy atraktivní.

Proto se nesnažte získávat stovky sledujících, které pouze nalákáte, ale budujte vztahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *