Jak vybrat mazlíčka pro dítě?

Také si myslíte, že by dítě mělo vyrůstat se svým zvířecím kamarádem? Nejen, že budou mít kamaráda, vlastnit takové zvířátko je může i naučit zodpovědnosti a práce. Mít mazlíčka je pro děti skvělé a má na ně pozitivní vliv. každý z nás, kdo mazlíčka měl, na něj určitě vzpomíná jen v tom dobrém. Jak vybrat mazlíčka pro dítě?

Vaše možnosti

Jak vybrat mazlíčka- koťátka

Zvažte vaše možnosti. Máte zahradu? Jak máte velký byt? Je nějaké zvíře, které jinému členu rodiny dělá problém (například fobie z pavouků, hadů)? Musíte zvážit všechny možnosti, v neposlední řadě i ty finanční. Každé zvíře je jinak drahé, každé potřebuje jinou péči, jiné krmení a vybavení. Pokud si chcete pořídit zvíře, počítejte i s větším nepořádkem. Pokud to bude pes, králík nebo kočka – nejspíše budete mít všude chlupy. Proto bude potřebovat častější a důkladnější úklid. Finance jsou další věcí, se kterou musíte počítat. Každé zvíře samo o sobě něco stojí, poté se k tomu váže vybavení – pelech, klec, misky, seno apod. Zvíře navíc musí denně jíst. Zjistěte si, kolik vás jedno zvíře vyjde finančně na měsíc. Může se jednat o stokoruny, ale i tisíce měsíčně.

Zvládne se dítě postarat?

Jak vybrat mazlíčka

Nesmíte přecenit ani podcenit schopnosti dítěte. K tomu je potřeba posoudit schopnosti dítěte, zvážit jeho denní program, kolik má času, jak moc se zatím chovalo zodpovědně. Pokud si dítko přeje psa, mělo by počítat tím, že jej musí denně několikrát venčit. Pokud dítko nebo vy už teď víte, že psa nebude chtít venčit tak, jak by mělo, pořiďte zvíře, které se nemusí venčit, např.: kočku, králíka, papouška, želvu, pavouka atp. Zvířátko vyberete s ohledem na to, co vaše dítě zvládne.

Jaké zvíře bude to nejlepší?

Zeptejte se svých dětí, jakého mazlíčka by si přály. Poté se zamyslete, nad všemi věcmi, o kterých jsme psali a rozhodněte se, jestli takové zvíře zvládnete. Pokud je vaše rodina aktivnější, doporučujeme psa. Pokud se vám tolik nechce chodit ven, kupte kočku. Pokud chcete něco menšího, co bude jen ve své kleci, králík nebo křeček budou dobrou volbou. Pokud vám vadí zápach, který králík nebo křeček dělá, zkuste rybičky, nebo želvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *