Jak si vybrat tatéra?

Není tomu tak dávno, co si lidé klepali na čelo při setkání někým, kdo nosil barevné vlasy nebo jen zářivou rtěnkou. Naštěstí tato stigmata pomalu mizí a společnost vzala na milost dokonce i tetování. Tatéra či tetovací studio dnes najdeme v téměř každém větším městě. V tomto článku vám prozradíme, jak si vybrat tatéra, aniž byste toho později litovali!

Studio bez referencí?

Jak se říká, dobré věci si dělají reklamu samy. Při výběru tatéra proto nepodceňujte takzvanou “šeptandu”. Ptejte se známých jejichž tetování se vám líbí, sledujte hodnocení na internetu. Pokud tatér reference na svých stránkách maže nebo žádné nemá, raději se porozhlédněte jinde.

Tattoo artisti na sítích

Začněte sledovat tatéry na sociálních sítích. Ať už vámi známá tetovací studia nebo právě objevené umělce. Vytvoříte si tak lepší obrázek o jejich tvorbě i autorech samotných, který při rozhodování velmi oceníte. Zejména na Instagramu můžete získat cenné informace, například o otevření bookingu, volných motivech, slevách a last minute termínech, mezi prvními. To oceníte zejména pokud si vyberete tatéra, u kterého je o volná sezení nouze.

Jak si vybrat tatéra?

Pozor na zloděje motivů

U profesionálních tatérů si platíte i za tvorbu originálního motivu. Pokud narazíte na člověka, který vám za pár stovek vytetuje cokoliv, zbystřete. Zamyslete se nad tím, zda chcete na těle v podstatě “ukradený” motiv, byť za lidovou cenu.

Čistota při tetování

Vybrali jste si tatéra, ale jeho ateliér připomíná spíš “chlívek”? Rychle pryč! Čistota při procesu tetování je na prvním místě. Kromě prostředí se také zaměřte na to, jestli tatér používá gumové rukavice, novou jehlu či dezinfekci. Tetování je zejména narušení kůže, jakékoliv zanedbání hygieny by mohlo mít katastrofické následky.

Schůzka bez tetování

Pokud tetovací salon nabízí možnost sezení před samotnou tvorbou, osobní schůzku určitě využijte. Můžete si předem prohlédnout salón, promluvit si o motivu nebo jenom zjistit, jestli vám je daný umělec sympatický. Ač se osobní sympatie mohou zdát jako banalita, rozhodně tento aspekt nepodceňujte. Jistě by nebylo příjemné strávit několik hodin s osobností, která vám nesedí.

Zkrátka nebudete-li s něčím spokojeni na osobní schůzce, termín se nebojte zrušit nebo odložit. V případě, že tatér neumožňuje schůzku předem, zkuste si s ním domluvit krátký rozhovor před samotným tetováním. Ovšem profesionální tatér by s takovou nabídkou měl přijít sám.

Tetování je zásah do kůže často na celý život. Výběr tatéra proto není radno uspěchat, svou volbu pečlivě promyslete. Ovšem s těmito radami jak si vybrat tatéra bude správný výběr hračka!

Jeden myslel na “Jak si vybrat tatéra?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *