Jak na výběr nové lednice

Lednice je naprosto standardní vybavení každé kuchyně, a jelikož ji neměníte tak často, je výběr nové lednice důležitý. Lednice je spotřebič, který využíváme v každodenním životě a proto byste měli myslet při výběru lednice jak na design, tak na prostor pro vaše potraviny.

Jaké jsou typy lednic

  • jednodveřové
  • kombinované
  • monoklimatické
  • pultové
  • americké

Při výběru nové lednice je třeba myslet na velikost prostoru, kam lednici umístíte. Například americké lednice do malého panelákového bytu těžko vměstnáte. Populární jsou v poslední době také vestavěné lednice přímo do interiéru kuchyně.

Kombinovaná lednice

Kombinovaná lednice

Kombinovaná lednice má zvlášť chladící a zvlášť mrazící prostor. Pokud budete chtít mrazící prostor nahoře nebo dole záleží jen na vás. Praktičtější je však varianta s mrazícím boxem dole, protože chladící prostor přeci jen využíváme častěji, a ušetříte se tak ohýbání. Nejběžnější typ lednice.  

Monoklimatická lednice

Monoklimatické lednice jsou užívané většinou ve společných prostorech…Například v práci ve společné kuchyňce. Nemá mrazící část, pouze chladí. Do domácnosti se používá většinou s volně stojícím mrazákem zvlášť.

Americké lednice

Ukázka Americké lednice

Americká lednice je vhodná do většího protoru, pro početnější rodiny. Varianty rozvržení americké lednice jsou s mrazákem dole, a chladící částí navrchu, nebo rozdělení svislé. U amerických lednic se na přední straně dvěří často nachází výrobník ledu či ledové tříště. Výhody a velikost americké lednice se však odráží i v pořizovací ceně která začíná někde u 20 000,- Kč (základní modely) a v nákladech na energii.

Tipy jak na výběr nové lednice

Lepší lednice už mají různé funkce (každý výrobce jinak pojmenované) No Frost, Neo Frost… které zabraňují namražovaní vaší chladničky a usnadňuje vám tak údržbu a dlouhodobě i náklady na energie. Narozdíl od lednic bez této funkce totiž u těchto lednic časem nestoupá spotřeba energie.

Každý prodejce je povinen uvádět energetickou třídu lednice. Proto se při výběru dívejte i na energetickou třídu lednice (je to spotřebič co běží 24 hodin denně). Nejlepší varianta je třída A+++. Ne vždy platí že nejnižší cena je správná volba. Na nákladech za energie se vám cenový rozdíl může vrátit.

V potaz byste měli vzít i hlučnost lednice, která se udává taktéž na energetickém štítku od výrobce.

Doufám že vám článek Jak na výběr nové lednice pomohl a že se vám podaří vybrat novou lednici se kterou budete spokojeni!

Jeden myslel na “Jak na výběr nové lednice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *