Jak na cvičení v teplých dnech

Léto je v plném proudu a s ním také slunečné a teplé dny s teplotami šplhajícími až nad 30 stupňů Celsia. Sportování je během těchto dní náročnější, a proto je důležité se držet některých zásad a rad, které Vám při cvičení v teplých dnech pomohou k sportovním výkonům a také k bezpečnosti Vašeho zdraví. Jak na cvičení v teplých dnech a proč je dobré cvičit i v létě? Jakých tipů se držet? Odpovědi se dozvíte v tomto článku.

Proč nevynechávat sportovní aktivity v letních dnech?

Letní, teplé dny mají mnoho výhod oproti zimním časům, které to jsou?

1. Brzké rozednívání a pozdní západ Slunce

V létě se prodlužují dny, ráno Slunce vychází časně z rána a večer zapadá až okolo desáté hodiny. To Vám dává možnost využít ranních či pozdních večerních tréninků. Jít si zaběhat při východu Slunce nebo si dát večerních šedesát minut jógy při západu je vždy dobrý nápad.

2. Lepší fyzická kondice

Pravidelným sportováním i ve vyšších teplotách  zlepšujete Vaší fyzickou kondici a vytrvalost. Pokud například budete pravidelně běhat i ve třicetistupňovém vedru, v chladnějších dnech pocítíte výrazné zlepšení Vaší sportovní výkonnosti.

3. Pocení

Mylná představa, že čím více se potíme, tím více spalujeme kalorií a rychleji hubneme, je opravdu mylná. Pocení nám však pomáhá s detoxikací organismu, kdy se zbavujeme škodlivých toxinů.

A jakých rad se držet?

Jak na cvičení v teplých dnech

1. Dostatečný pitný režim

Pitný režim je důležitý po celý rok, při cvičení v teplých dnech však o to důležitější. Při zvýšeném pocení je nutné ztracené tekutiny doplnit (je vhodné také doplnit elektrolyty – sodík, draslík, hořčík). Pitný režim v teplých dnech a při sportovní aktivitě by se měl pohybovat i na dvojnásobné hodnotě běžného přijímaného množství tekutin.

2. Vhodná doba cvičení

Jít si zaběhat v pravé poledne nebude ideálním časem, výběr vhodné doby na sport je klíčový pro Vaše zdraví. Vhodná doba cvičení závisí na zvolené sportovní aktivitě, například běh je vhodné zařadit brzy z rána nebo později večer, ale například plavání můžete zařadit i během dne. Vyhýbejte se přímému Slunci a hledejte stín.

3. Zdravá výživa

Zdravé stravování a výběr vhodných jídel hraje také významnou roli. Vybírejte si před fyzickým výkonem lehká, svěží jídla s rychlejší stravitelností, které Váš organismu a Vaše tělo nezatíží a nebudete se cítit těžce a bez energie.

4. Správné oblečení

Výběr vhodného oblečení nepodceňujte. Vybírejte si světlé, lehké oblečení a nezapomínejte na pokrývku hlavy (pokud sportujete venku).

Cvičení v letních dnech nevynechávejte a nenechte si horkem ovlivnit Váš sportovní výkon či dietu nebo jiné sportovní cíle. Pokud se budete držet těchto rad, Vaše zdraví to neohrozí a prohloubíte si Váš návyk v pravidelnosti sportu.

Mohlo by vás také zajímat: Jak začít běhat rychleji?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *