8 návyků úspěšných lidí

Spousta lidí by chtěla vědět, jestli je k úspěchu nějaký recept. Ne, takhle to nefunguje. Ale musíte jít úspěchu naproti a proto jsme pro Vás vybrali 8 návyků úspěšných lidí, které je spojují, a Vám pomůžou na Vaší cestě k úspěchu a svobodě.

1. Čtení

Čtení knih je nejčastějším z 8 návyků úspěšných lidí k dosažení úspěchu. Vybírejte motivační knihy o osobním rozvoji, životopisy slavných lidí nebo knihy naučné (například o prodeji). Do čtení patří také čtení naučných a odborných článků či časopisů. Čtení knih Vám zvedne náladu, motivaci, rozvine Vaše dosavadní schopnosti a naučí schopnosti nové, podpoří Vaši disciplínu a vytrvalost na cestě za životním cílem.

8 návyků úspěšných lidí

2. Životní cíl

Znát svůj životní cíl je zásadní. Pokud nevíte, kam směřujete, do cíle nedojdete. Sepište si svůj životní cíl, ale také seznam snů a cílů (nejlépe 101 snů), kterých chcete za svůj život dosáhnout. Mezi své sny pište: co chcete mít, kým chcete být a komu chcete pomoci. Na seznam snů patří malé sny až po ty pro Vás zatím nereálné.

3. Investice

Do investic patří investice finanční, ale také časová. Investujte část svých měsíčních úspor a začněte si vytvářet pasivní příjem. Svůj čas, který během dne ušetříte, investujte do sebe, ale rovněž do ostatních. Každá investice je velkým přínosem. Pokud si nevíte rady s investicí finanční, najděte někoho, kdo této oblasti rozumí a požádejte o radu.

4. Pochvala

Chválit sebe, ale především ostatní je velmi důležité. Zvedejte ostatním sebedůvěru správně mířenou pochvalou. Všímejte si úspěchů ostatních a tím, že je skloníte pochvalu, zlepšujte ostatním náladu a den. Radost a pocit dobré nálady bude mít nejen chválený, ale také Vy za pocit z vykonání dobrého skutku.

5. Podpora

Být někomu podporou je velkým darem, který můžete svému blízkému darovat. Podporujte své kamarády, přátelé, rodinu či partnery na jejich cestách k dosažení jejich životních cílů. Občas stačí své blízké vyslechnout a být takzvanou „vrbou“. Pocit a vědomí, že za námi někdo stojí a někdo nám věří, je pro každého velmi podstatné. Tím, že začnete ostatní podporovat, ostatní začnou podporovat také Vás a vytvoříte silný tým.

6. Seberozvoj

Rozvíjení svých dovedností, učení se nových schopností a seberozvoj je něco, co nesmí na Vaši cestě chybět. Čtení knih, návštěvy seminářů, schůzky s úspěšnými lidmi, školení, to vše spadá do seberozvoje. Zlepšujte své silné stránky, utlumujte své stránky slabé a učte se stránkám novým.

8 návyků úspěšných lidí

7. Disciplína

Bez dostatečné disciplíny daleko nedojdete. Disciplína je, troufám si říct, nejdůležitější vlastností každého úspěšného člověka. Disciplínu najdete u sportovců, podnikatelů a dalších úspěšných lidí. Tato dovednost je naučitelná, proto pokud máte nedostatek disciplíny, nezoufejte, můžete se této dovednosti naučit. Disciplína se buduje denními návyky krok po kroku, den po dni.

8. Zdraví

Pevné zdraví se buduje správnou životosprávou s dostatkem pohybu. Věnujte čas také svému zdraví, stravujte se vyváženou, pestrou a zdravou stravou a nechte si vyhrazený čas na pohyb. Jako pohyb můžete zvolit běh, posilování, jízdu na kole nebo bruslích, míčové nebo týmové sporty, ale také tanec, rychlá chůze nebo například jízda na kole. Najděte takovou sportovní aktivitu, která Vás bude bavit a u které vydržíte.

To je 8 návyků úspěšných lidí které jste postřehli. Znáte nějaký další návyk? Dejte vědět do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *