6 letních módních triků, které vám pomohou skoncovat s pocením

Pocení je bohužel nedílnou součástí horkých a sluncem zalitých letních dní. Krom antiperspirantů se mu však dá efektivně zabránit i tím, co si vezmete na sebe. Pojďme se tedy společně podívat, jak můžete pouhým výběrem vhodného outfitu bojovat proti pocení a jaká je letní móda.  

Upřednostňujte bavlnu před polyesterem 

V létě si na sebe berte pouze oblečení vyrobené z přírodních tkanin. Například taková bavlna je mnohonásobně prodyšnější než polyester nebo hedvábí. Lépe také vstřebává pot a rychleji schne, což znamená, že i pokud se zpotíte, tak se nebudete cítit zpocení tak dlouho, jako kdyby bylo vaše oblečení vyrobeno ze syntetické tkaniny. 

Noste volné oblečení 

Přes léto noste výhradně volné oblečení. Čím volnější, tím lepší. Protože čím méně tkaniny se bude dotýkat vaší kůže, která díky tomu může lépe dýchat, tím svěžeji se budete cítit. Věřte tomu nebo ne, volné šaty vás během tropických dnů schladí lépe než přiléhavé topy a šortky. 

Vsaďte na světlé barvy 

Šaty světlé barvy jako letní móda
Ukázka světlých barev jako skvělé volby na léto.
Obrázek z Trendy-obleceni.cz

Při výběru letního outfitu se držte světlých barev, tmavé barvy totiž absorbují sluneční záření a člověk se tak v nich při vysokých teplotách necítí zrovna nejlépe. Naopak světlé barvy dopadající světlo odrážejí, díky čemuž dokáží udržet lidské tělo relativně v chladu. 

Nebojte se nosit i trika s dlouhým rukávem 

Během slunných dní se snažte, co nejvíce plochy vaší kůže chránit před sluncem. Přímé sluneční světlo nejenže kůži poškozuje, ale zároveň zvyšuje i tělesnou teplotu. Ač by se to tedy na první pohled nemuselo zdát logické, dlouhé (ideálně i volné) rukávy jsou v létě tou správnou volbou. 

Letní móda nabízí i různé doplňky

Letní móda- klobouk
Letní klobouk je vhodným doplňkem na ochranu proti slunci

Přes léto noste klobouk s širokým lemem, který vás dokonale ochrání před sluncem, a v tašce s sebou vždy mějte lehký tkaný šátek. Takovýto šátek si totiž můžete kdykoliv, kdy budete pociťovat horko, přehodit přes ramena nebo hlavu, a ještě efektivněji se tak ochránit před sluncem. Navíc si ho můžete namočit i do studené vody a příjemně se s ním ochladit. 

Noste minimum šperků 

V létě to se šperky rozhodně nepřehánějte. Ideálně noste jen náušnice, ty se totiž téměř nedotýkají vaší kůže. Naopak během léta vynechejte ze svého outfitu náhrdelníky a prsteny, zejména ty kovové, neboť ty se dokáží při kontaktu se slunečními paprsky citelně rozpálit. Obzvláště nevhodné jsou pak náramky, ty totiž zakrývají zápěstí, které je jedním z hlavních chladících bodů na lidském těle. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *