3 tipy, jak se vyhnout nachlazení

Zima se pomalu blíží a s ní přichází na scénu také časté onemocnění. Každý to nejspíše znáte, kdy vyběhnete ven na pár minut, ať už s košem či například otevřít návštěvě, s pocitem, že těch pár minut bez bundy a teplého oblečení vás nezabije. Můžete být ale na omylu a právě těchto pár minut může stačit k nachlazení. Nachlazení nebývá nijak závažné, ale co si budeme povídat, ať už rýma, kašel nebo bolest v krku, všechny tyto onemocnění jsou pěkně nepříjemné. Proto přinášíme tři tipy, které vám pomohou předcházet s nachlazením. Pokud už jste stačili onemocnět, pomohou vám se co nejdříve uzdravit. 

Svaté spojení medu a skořice

Med proti nachlazení

Ať to zní jakkoli zvláštně, skořice s medem opravdu pomáhá s imunitou a nachlazením. O příznivých účincích medu jste pravděpodobně už slyšeli. O skořici ale málokdo ví. Navíc je důležité, aby skořice byla smíchána a podávána společně s medem. Můžete si každé ráno na lžíci smíchat trochu medu se skořicí. Med sníst nebo tuto směs můžete přidat do čaje či na ovesnou kaši. 

Med by poté měl být domácí či kvalitní, aby obsahoval co nejvíce vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Hýbejte se 

To, že je venku neznamená, že musíte trávit každý den v teple u krbu na gauči. Pohyb je prospěšný nejen pro vaši postavu, ale také pro vaše zdraví. 

Je dokázáno, že lidé, kteří pravidelně zařazují pohyb do svého dne, ať už se jedná o jakýkoli sport, posilovnu či jen pravidelné procházky, jsou méně náchylní k onemocnění. 

Pokud už vás stihla skolit nějaká nemoc, ale jste pouze nachlazení bez zvýšené teploty, malá fyzická aktivita vám také může pomoci. Nemusíte se hned hnát do posilovny, ale taková krátká procházka s vaším pejskem vám může pomoci s rychlejším uzdravením. 

Při zvýšené teplotě nebo dokonce horečce sport a fyzicky náročné aktivity vynechejte, pár dní si odpočiňte a nechte tělo v klidu se vypořádat s nemocí. Jestliže ale jste „jen“ nachlazení, nemusíte se ničeho bát, jde opět o to, jak se cítíte vy. Nepleťte si ale nemoc s leností, občas svádíme vše na nemoc, při tom chyba je někde jinde. 

Vitamíny jsou základem

Vitamíny proti nachlazení

To, že vitamíny a minerály jsou základem, už vám nejspíše někdo říkal. Ne nadarmo se říká, že by každý měl jíst ovoce a zeleninu. Ovšem ta zelenina s ovocem, které se prodávají v běžných obchodech, teď v zimě moc vitamínů a minerálů neobsahuje. Samozřejmě je to lepší něco než nic, ale určitě byste měli zvážit také suplementaci a pořídit si doplňky stravy. 

Abyste totiž měli dostatečný příjem všech vitamínů a minerálů, které vaše tělo potřebuje, museli byste spořádat denně nespočet zeleniny a ovoce, které jsou bio a kvalitní. Také spoustu ryb, nejlépe čerstvé, dále pobývat více na slunci pro vitamín D a spoustu dalšího. Pro běžného člověka je tedy téměř nereálné všechny vitamíny a minerály čerpat ze stravy či jiných zdrojů, proto je tak důležité zařadit i doplňky stravy.

Při vybírání doplňků stravy, tedy potřebných vitamínů a minerálů, dbejte na kvalitu a vstřebatelnost. Nekoukejte pouze na cenu, kdy při nízké ceně mají vitamíny většinou pouze placebo efekt a moc reálných vitamínů a minerálů neobsahují. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *